درباره کشور آمریکا

کشور ایالات متحده آمریکا دارای مساحتی حدود ۹۱۰ میلیون کیلومتر مربع می باشد، از نظر وسعت سومین کشور بزرگ جهان است که دارای ۳۴۰ میلیون نفر جمعیت است.

کشور ایالات متحده آمریکا در نیمکره غربی کره زمین و در شمال قاره آمریکا ( آمریکای شمالی ) واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار و دو ایالت جدا از دیگر ایالات تشکیل شده است ( شبه جزیره آلاسکا و مجموع جزایر هاوایی در اقیانوس آرام ) … در مجموع ۵۰ایالت، همچنین در منطقه حوزه دریای کارائیب و نیز بخشهایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده ای وجود دارند که مجموعاً با مساحت ۴۷۰ هزار کیلومتر مربع جزء قلمرو و متصرفات کشور آمریکا محسوب می شوند.

هر یک از ایالت های آمریکا با اینکه در قوانین فدرال مشترک هستند با این حال استقلال زیادی در وضع قوانین مخصوص به خود دارند به صورتی بسیار از قوانین از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. در واقع شهروندان آمریکا هم شهروندان آمریکایی هم شهروندان ایالت های خود محسوب می شوند.

قاره آمریکا در سال ۱۴۹۲ و توسط کریستف کلمب کشف شد اما او به اشتباه فکر کرد که آنجا هندوستان است اما مدت ها بعد آمریگو وسپوچی اعلام مرد که این قاره جدیدی است.

نظام سیاسی آمریکا یک نظام فدرال ( جمهوری مشروطه فدرال ) در چارچوب قانون اساسی است.

آمریکا به دلیل اقتصاد قدرتمند در صحنه سیاسی و روابط خارجی نیز بسیار فعال و دارای نفوذ بسیار زیادی است. مقر سازمان ملل در نیویورک قرار دارد و این کشور بجز کشورهای ایران، کره شمالی، کوبا ( به تازگی روابط دیپلماتیک بین دو کشور از سر گرفته شده ) ، ونزوئلا و بولیوی با سایر کشورهای جهان دارای روابط دیپلماتیک رسمی است.

این کشور دارای بزرگترین اقتصاد جهان است، تولید ناخالص داخلی آمریکا ( GDP ) در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۸٫۵ تریلیون دلار تخمین زده می شود که ۲۲% تولید ناخالص داخلی جهان ( Nominal Global GDP ) را شامل می شود.

واحد پول رسمی کشور آمریکا دلار ایالات متحده آمریکا با علامت $ و کد USD است، که به آن در ایران دلار و یا دلار آمریکا نیز گویند.

نظرات بسته شده است.