صفحه اصلی پکیج سرمایه گذاری آمریکا پکیج سرمایه گذاری دوّم برای کشور آمریکا

پکیج سرمایه گذاری دوّم برای کشور آمریکا

سرمایه گذاری در طرح های نوسازی و بازسازی و توسعه بیمارستان های خصوصی، درمانگاه ها و کلینیک های بزرگ ، متوسط و کوچک و لابراتوارها و آزمایشگاه های مختلف مربوط به سیستم درمانی و پزشکی در کشور ایالات متحده آمریکا

تعداد ایالات سرمایه پذیر در این طرح تا پایان سال ۲۰۲۲ : سی و دو ۳۲ عدد ایالت

نام ایالات مربوط به این طرح :

 1. New Hampshire
 2. Massachusetts
 3. New York
 4. New Jersey
 5. Pennsylvania
 6. Mary Land
 7. Virginia
 8. West Virginia
 9. North Carolina
 10. South Carolina
 11. Ohio
 12. Kentucky
 13. Indiana
 14. Michigan
 15. Illinois
 16. Tennesse
 17. Texas
 18. Arkansas
 19. Missouri
 20. IOWA
 21. North Dakota
 22. South Dakota
 23. Montana
 24. Washington
 25. Oregon
 26. California
 27. UTAH
 28. Nevada
 29. Arizona
 30. New Mexico
 31. Colorado
 32. Kansas

 

 

طرح نوسازی، بازسازی های کلی و توسعه مخصوص بیمارستان های خصوصی، درمانگاه ها و کلینیک ها، لابراتوارها و آزمایشگاه ها در سراسر کشور آمریکا. این نوع طرح ها که شامل تمام زمینه های مد نظر آن بیمارستان است و توسط هر بیمارستان یا کلینیک و مدیریت بخش طراحی و توسعه و نوسازی آن بیمارستان در آمریکا بر اساس نیاز هر بیمارستان طراحی و برنامه ریزی می شود و در بازه زمانی ۱ تا ۵ ساله به اجرا و بهره برداری می رسد.

در طرح های نوسازی ، ساخت و توسعه در بخش های مختلف در سیستم های خصوصی بیمارستانی و کلینیکی که هزینه های این گونه طرح ها که بسیار هزینه بر و سنگین هستند از منابع گوناگونی تامین می شود.یکی از محل های تامین سرمایه های لازم برای اینگونه پروژه ها از طریق شرکت ها سرمایه پذیر می باشد که با همکاری بانکها و موسسات مختلف سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می کنند. البته روشهای جذب سرمایه برای هر نوع پروژه ای در کشور آمریکا از متدهای مختلف انجام می شود که یکی از این روشها سرمایه گذاری افراد خارجی و جذب سرمایه های غیر آمریکایی می باشد.

معمولاً در این نوع طرح ها هیئت مدیره و سیستم مدیریت هر بیمارستان یا کلینیک برای طرح های توسعه ای و نوسازی خود در راستای جذب سرمایه گذار خارجی پیشنهادهایی به نمایندگان وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Health and Human Services ) که در هر ایالت و معمولاً در هر شهر نمایندگانی دارند ( معمولا در شهر های بزرگ دفاتر و شعبه های جداگانه و یا در بیمارستان ها و یا دانشگاه های علوم پزشکی در شهر های کوچک اتاق دارند ) ارائه می کنند. البته این پیشنهادات همه وابسته به بازرسی ها و نظرات کارشناسان این وزارت خانه و البته به نظرات حکومت ایالتی و شهرداری های هر شهر و هر بخش نیز بستگی دارد.

معمولا هزینه های مختلف مربوط به طرح های نوسازی و توسعه برای بیمارستان های خصوصی در ایالات متحده را دولت فدرال پرداخت نمی کند و شامل سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این بخش طبق قوانین سرمایه گذاری بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر می تواند در چهارچوب قوانین آمریکا سرمایه گذاری های خارجی را جذب کند. البته در بعضی از موارد دولت ایالتی و شهرها نیز خود به صورت مستقل و با همکاری شهرداری ها نیز برنامه هایی برای جذب سرمایه های مختلف از طریق مردم و موسسات خیریه و غیره انجام می دهند که یکی از اختیارات آنها نیز جذب سرمایه گذاری خارجی می باشد.

برای همین حکومت آمریکا و البته حکومت های ایالتی و محلی هر یک در طرح های گوناگون از طریق شرکت های سرمایه پذیر بزرگ، متوسط و کوچک اقدام به شناسایی افراد واجد شرایط و داوطلب برای جذب سرمایه گذاری با شرایط مختلف و عالی از سراسر جهان و البته از داخل کشور آمریکا می کنند.

 

در این پکیج که مخصوص طرح های نوسازی و توسعه و بازسازی مخصوص سیستم بهداشت و خدمات انسانی در آمریکا است و هر سال لیستی از بیمارستان ها، کلینیک ها، لابراتوارها و آزمایشگاه ها در شهر ها و ایالاتی که اعلام آمادگی می کنند برای جذب سرمایه منتشر می شود. البته از طریق حکومت فدرال آمریکا ، حکومت های ایالتی و شهرهای مختلف ، البته از طریق شرکت های سرمایه پذیر معتبر وابسته به حکومت آمریکا، معمولاً لیست های مکان های سرمایه گذاری به سرمایه گذار در مراحل نهایی اعلام می شود و در اکثر موارد سرمایه گذاران به صورت رندم ( انتخاب تصادفی ) سرمایه آنها به بیمارستان ها، کلینیک ها، لابراتوارها و آزمایشگاه ها مختلف هدایت شده و سرمایه گذار نقشی در انتخاب مکانهای سرمایه گذاری را ندارد. ولی می تواند از طریق روند سرمایه گذاری بعد از تشکیل پرونده اولیه ، ایالت و شهر مورد نظر خود را انتخاب کند و در طرح مزایده مخصوص آن شهر شرکت نماید.

طرح های سرمایه گذاری در چند حالت گوناگون تهیه می شود تا بتوان در سایه متنوع بودن رقم های سرمایه گذاری جذب حداکثری برای کشور آمریکا فراهم شود و البته سرمایه گذاران تنوع در انتخاب مقدار سرمایه گذاری داشته باشند. برای شهروندان کشورهای مختلف طرح های سرمایه گذاری های مختلف توسط چند وزارت خانه مورد بررسی جداگانه می شود و فرایند جذب این نوع سرمایه ها روند طولانی ولی مطمئن دارد. یکی از ادارات دولتی که وابسته به وزارت خارجه آمریکا ( US Department of State ) می باشد و مستقیماً در این بخش خدمات ارائه میدهد اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ( US Citizenship and Immigration Service ) میباشد، وزارت خانه دیگری که به جذب سرمایه های خارجی نظارت دارد وزارت خزانه داری آمریکا ( U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY ) می باشد، و البته در این طرح که مربوط به سیستم بهداشت و خدمات انسانی کشور آمریکا میباشد وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Health and Human Services ) نیز در آن نقش دارد. در کل تمام وزارت خانه ها و ادارات وابسته که شامل حکومت های ایالتی و شهرداری های هر شهر هم می شود دست در دست هم میدهند و در یک سیستم یکپارچه منسجم طرح های کلی برای جذب سرمایه های خارجی را محقق می کنند. وجود فرآیند طولانی و پیچیده و البته داشتن مراحل حقوقی مختلف باعث شده که هر موسسه ای به آسانی نتواند وارد این پروسه شود، چون نیازمند گرفتن یک وکیل خبره در این زمینه برای هر پرونده است و البته هزینه ها و کاغذ بازی های فراوانی می طلبد تا یک پرونده از ابتدای تشکیل تا به سرانجام رسیدن آن طی کند.

 

بسته های سرمایه گذاری در این پکیج :

 • بسته سرمایه گذاری دویست هزار دلاری ( ۲۰۰,۰۰۰$ ) : در این طرح داوطلب بعد از شرکت در مزایده برای شهرهای مختلف مدنظر ایشان و بعد از قبولی اولیه از طرف شرکت سرمایه پذیر که در آمریکا مستقر است نامه ای مبنی بر تایید ایشان از طرف آن شرکت صادر می شود و بعد از این مرحله پرونده رسمی مهاجرتی داوطلب به جریان می افتد ( هزینه های هر بخش شامل مزایده و هزینه بازکردن پرونده در مراحل بعد به اطلاع داوطلب می رسد ) … بعد از اینکه پرونده داوطلب به جریان افتاد مدت انتظار برای وقت و مصاحبه سفارت بین ۹ تا ۱۲ ماه است. بعد از این مدت داوطلب به همراه تمام مدارک لازم به سفارت رفته و در مصاحبه شرکت می کند. بعد از قبولی ایشان و خانواده ایشان از طرف حکومت آمریکا مبنی بر سرمایه گذاری، یک حساب بانکی در یکی از بانک های آمریکا به نام داوطلب باز می شود ( البته با مجوز حکومت آمریکا برای هر شخص به صورت جداگانه ) بعد از افتتاح حساب سرمایه گذار ۳ ماه فرصت دارد تا سرمایه مورد نظر خود را از هر روشی که ممکن به حساب بانکی خود در آمریکا منتقل کند و گزارش موجودی حساب را به سفارت و شرکت سرمایه پذیر ارائه دهد. ( فرصت ۳ ماهه غیر قابل تمدید می باشد و در صورتی که در این فرصت سرمایه مورد نظر انتقال نیابد داوطلب باید دلایل سفارت پسند را ارائه نماید که چرا نتوانسته پول را انتقال دهد و البته هزینه های اضافه دیگری نیز دارد ) … بعد از این مرحله سرمایه مورد نظر داوطلب با مجوز وزارت خزانه داری و سفارت آمریکا در طرح انتخابی ایشان شرکت داده شده و از این لحظه ایشان نسبت به شرایط بسته انتخابی از سود و مزایای طرح بهره مند می شود. بعد از شرکت سرمایه در طرح مورد نظر ویزای مهاجرتی برای داوطلب و خانواده ایشان صادر می شود و بعد از ورود داوطلب به خاک آمریکا کارت سبز ( Green Card ) ایشان و خانواده ایشان به همراه اجازه کار و شماره ملی ایشان در بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه صادر می شود.
 • بسته سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری ( ۵۰۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای دریافت کارت سبز ( Green Card ) در خاک آمریکا بین ۳ ماه تا ۶ ماه می باشد.
 • بسته سرمایه گذاری هشتصد و پنجاه هزار دلاری ( ۸۵۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۶ تا ۹ ماه است و مدت انتظار برای کارت سبز مثل بسته ۵۰۰ هزار دلاری است.
 • بسته سرمایه گذاری یک میلیون دلاری ( ۱،۰۰۰،۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۳ تا ۶ ماه می باشد و مدت انتظار برای کارت سبز در خاک آمریکا بین ۲ تا ۴ ماه است.
 • بسته سرمایه گذاری بالای یک میلیون دلار : این بسته هم دقیقا مثل بسته یک میلیون دلاری می باشد.

سود سرمایه گذاری و شرایط بازگشت سرمایه :

سود بسته های ۲۰۰ هزار دلاری و ۵۰۰ هزار دلاری و ۸۵۰ هزار دلاری سالیانه ۵% می باشد که بعد از شرکت دادن سرمایه در پروژه مورد نظر از آن تاریخ سود آن محاسبه و ماهانه و یا سه ماه یک بار به حساب سرمایه گذار واریز می شود. برای سرمایه گذاری های یک میلیون دلار و به بالا سود سالیانه ۷% محاسبه می شود.

زمان بازگشت سرمایه بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد که بستگی به نوع پروژه دارد.

 

مدارک مورد نیاز برای این پکیج ( برای شرکت در مزایده و تشکیل پرونده ) :

 1. اسکن رنگی از تمام صفحه های شناسنامه داوطلب به همراه خانواده ایشان ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال — در صورت اینکه داوطلب مایل باشد خانواده خود نیز با ایشان مهاجرت نمایند ) به همراه ترجمه رسمی ( ترجمه شده در دارالترجمه های رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری ایران ).
 2. اسکن رنگی از پاسپورت داوطلب به همراه خانواده ، صفحه های اصلی و صفحه های که دارای ویزاها و مهرهای ورود و خروج هستند. ( به همراه کپی ویزاهایی که در پاسپورت های قدیمی موجود است تا ۱۰ سال ).
 3. اسکن رنگی از کارت ملی پشت و رو به همراه ترجمه رسمی برای خود داوطلب و خانواده ایشان.
 4. اسکن رنگی از کارت پایان خدمت یا انواع معافیت به همراه ترجمه رسمی ( برای آقایان ).
 5. اسکن تمام رنگی از سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه رسمی.
 6. عکس تمام رنگی ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل با کیفیت ۳۰۰dpi اسکن شده، گوشها باید دیده شوند با پس زمینه سفید البته بدون روتوش و ویرایش … به همراه عکس خانواده داوطلب ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ).
 7. اسکن رنگی از بیمه نامه ها ( درمانی و بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی ) و سابقه کاری و نامه ای که تایید کند شما در کجا مشغول به کار هستید یا بازنشسته شدید به همراه ترجمه رسمی. برای مثال : گواهی اشتغال – حکم کارگزینی یا بازنشستگی – فیش حقوق – روزنامه رسمی آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت – کارت بازرگانی یا پرسنلی – جواز کسب – پروانه بهره وری – پروانه مطب و پروانه دائم طبابت – پروانه سازمان نظام مهندسی – گواهی شورای اصناق.
 8. موجودی حساب یا حساب های بانکی به همراه ۱۰ گردش آخر به تایید بانک مورد نظر و به همراه ترجمه رسمی که ثابت کند داوطلب سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری به همراه پول مورد نیاز برای یک سال زندگی را در خاک آمریکا را دارد. ( هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده چهار نفره ماهانه ۳۵۰۰ دلار به صورت مینیموم است ) … توجه داشته باشید که معیار فقط اموال نقدی می باشد و املاک و مستغلات در این سرمایه گذاری معیار نیست.
 9. اصل و کپی مدارک تحصیلی در صورت وجود ( دیپلم ، مدارک دانشگاهی و امثال آن ) به همراه ترجمه رسمی
 10. PDF قرارداد مورد نظر برای این پکیج که شامل مراحل شرکت در مزایده و قرارداد اصلی از بابت انجام کارهای مهاجرتی داوطلب می باشد. به ایمیل ایشان ارسال و داوطلب بعد از گرفتن پیرینت رنگی و پر کردن جاهای مشخص شده و امضاء آن اسکن رنگی آن را برای ما ارسال می کنند.
 11. پرداخت هزینه های تعیین شده در قرارداد طبق توافق قبلی ( تا هزینه ها چه برای مزایده و چه برای به جریان افتادن پرونده مهاجرتی پرداخت نشود case داوطلب به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نمی شود )

 

هزینه های شرکت در مزایده ها :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر مزایده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

هزینه تشکیل پرونده اصلی مهاجرت برای هر سرمایه گذار :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر پرونده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

مشاوره ها و راهنمایی های اسکایپی و گفتگو های تلفنی :

موسسه مهاجرتی آپادانا تمامی مشاوره ها را با وقت قبلی و با هماهنگی کامل با داوطلب محترم انجام می دهد. ثبت نام و پر کردن پروفایل کاربری در وب سایت و ارسال تیکت های پشتیبانی و جواب دادن به آنها توسط کارشناسان موسسه و جواب دادن به ایمیل های ارسالی و همچنین مشاوره اول اسکایپی کاملاً رایگان می باشد، ولی مشاوره های یعدی اسکایپی تا قبل از افتتاح پرونده برای هر جلسه هزینه مشاوره تعیین می شود.

بعد از افتتاح پروند تمامی مشاوره ها و راهنمایی های بعدی برای همان پرونده رایگان می باشد، البته با هماهنگی قبلی … به درخواست های خارج از نوبت پاسخ داده نمی شود و داوطلب می تواند سئوالات خود را از طریق سیستم ارسال تیکت مطرح نماید.

 

اطلاعات کلی درباره بیمارستان ها و کلینیک ها و مراکز بهداشتی پزشکی در آمریکا :

در ایالات متحده آمریکا، مراکز درمانی و پزشکی مخلوطی از مراکز درمانی دولتی و خصوصی هستند. بطور مثال، برخی مراکز پزشکی همانند مراکز اداره کل بهداشت سربازان بازنشسته بطور کامل دولتی هستند، در حالی که بسیاری از مراکز دیگر (همانند سامانهٔ بیمارستان مموریال هرمن) کاملاً به صورت خصوصی عمل می‌کنند. برخی مراکز درمانی دیگر نیز (همانند بیمارستان شراینرز برای کودکان) غیر انتفاعی و وقفی هستند، و برخی دیگر از مراکز (همانند بیمارستان تحقیقاتی اطفال سنت جود) بر جوانب تخصصی مشخصی تأکید ویژه‌ای دارند. قوانین و اساس‌نامه‌های فنی این مرکز از ایالت به ایالت و از موسسه به مؤسسه تفاوت می‌کند. برخی از این مراکز وابستهٔ مستقیم دانشگاهی هستند (مثل مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس شعبه جنوب‌غربی)، در حالی که برخی دیگر (مثل مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ) موسساتی مستقل هستند، و برخی دیگر از این مراکز مجموعه‌ای گسترده از موسسات متفاوت هستند که از هر دو نوع مذکور هستند (مثل مرکز پزشکی جنوب تگزاس که از مخلوطی از چهل‌واندی مرکز درمانی در یک ناحیهٔ شهری تشکیل یافته).

از میان مراکز درمان و بهداشت در آمریکا، شاید بتوان مراکز زیر را مهمترین مراکز در سطح سرتاسری در کشور از لحاظ وسعت و شهرت (بدون ترتیب خاصی) دانست:

جانز هاپکینز

این مرکز درمان و پزشکی در بالتیمور قرار دارد، و از لحاظ شهرت دانشکده علوم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در جهان در مقام منحصر به فردی قرار دارد. نزدیکی این مرکز درمانی به موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا در مریلند نیز یک مزیت مسلم این مرکز است. این دو مرکز درمانی پژوهشی و ۳۸۰ موسسه و شرکت وابسته به آن‌ها در این ایالت، به تنهایی ۸٪ از کل بازار فناوری علوم پزشکی و زیست-فناوری ایالات متحده آمریکا را در اختیار دارند.

مِیو کلینیک

هسته مرکزی این مجموعهٔ درمانی (که در مینه‌سوتا قرار دارد)، مِـیو کلینیک است. شهرت مِیو کلینیک در نحوهٔ منحصر به فرد آن در اداره کردن یک مرکز درمانی موفق با راندمان و کارایی بالا است، به‌طوری‌که توسط باراک اوباما به عنوان یکی از دو «مراکز درمانی الگو» در آمریکا معرفی شده‌اند.

کلینیک کلیولند

این مجموعهٔ درمانی در شهر کلیولند در اوهایو قرار دارد، و در حیطهٔ تخصص‌ های قلب و عروق از موسسات بی‌ همتای جهان است. این مرکز (به همراه کلینیک میو) توسط باراک اوباما به عنوان یکی از دو «مراکز درمانی الگو» در آمریکا معرفی شده‌اند.

مرکز پزشکی تگزاس

این مرکز پزشکی بزرگترین تجمع مراکز درمانی جهان در یک نقطه است. ۱۳ بیمارستان و نزدیک به ۱۰ دانشگاه و ده‌ها موسسه درمانی پژوهشی در یک منطقه در جنوب شهر هیوستون گردهم آمده‌اند تا پذیرای بیش از ۵ میلیون و یکصد هزار بیمار در سال باشند.

ماساچوستس جنرال

هسته مرکزی این مجموعه درمانی بیمارستان عمومی ماساچوست است. این مرکز درمانی مهمترین و مشهورترین مرکز درمانی در ایالت‌های نیو انگلند آمریکا است. دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نقطه محرک اصلی این مرکز است.

نیویورک پرزبترین

مرکز درمانی نیویورک پرزبترین (New York Presbyterian) مهمترین مجموعه درمانی منطقه نیویورک است، و از پنج مرکز درمانی (از جمله مراکز پزشکی دانشگاه کرنل و دانشگاه کلمبیا و موسسات وابسته آنها) تشکیل شده‌است. این مرکز درمانی امروزه بزرگترین مرکز استخدامی خصوصی در سطح شهر نیویورک است.

مرکز پزشکی یوسی‌اس‌اف

دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو به حدی وسعت، شهرت و اعتبار دارد که خود به تنهایی یکی از مراکز اصلی درمان و پزشکی کشور آمریکا محسوب می‌گردد. این مرکز درمانی در تحقیقات بیماری‌هایی چون ایدز دارای شهرت بی‌رقیبیست.

مرکز پزشکی رونالد ریگان یوسی‌ال‌ای

هسته مرکزی این مجموعه درمانی، بیمارستان و دانشکده پزشکی دیوید گفن دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. این مرکز درمانی (بهمراه مرکز درمانی دانشکده کک دانشگاه جنوب کالیفرنیا) مهمترین و مشهورترین مرکز درمانی در لس آنجلس است.

نظرات بسته شده است.