صفحه اصلی پکیج سرمایه گذاری آمریکا پکیج سرمایه گذاری سوّم برای کشور آمریکا

پکیج سرمایه گذاری سوّم برای کشور آمریکا

سرمایه گذاری در طرح های توسعه و بازسازی سیستم جاده ای و اتوبانهای مختلف در کشور ایالات متحده آمریکا ( توسط شرکت های پیمانکار گوناگون )

تعداد ایالات سرمایه پذیر در این طرح تا پایان سال ۲۰۲۲ : تمام ایالات ۴۸ گانه کشور آمریکا

طرح های توسعه و بازسازی سیستم های جاده ای و اتوبانها در سراسر کشور آمریکا. این نوع طرح ها که شامل تمام زمینه های مد نظر آن سیستم جاده ای، اتوبانها، پل ها و تونل ها و امثال آن است و توسط شرکت های پیمانکار مجری اینگونه طرح ها انجام می شود که طرح های نوسازی اینچنینی از طرف هر ایالت و شهر و مدیریت بخش طراحی و توسعه و نوسازی و عمران آن شهر و ایالت به صورت عمومی اعلام می شود و شرکت های پیمانکار در این طرح ها شرکت داده می شوند، البته اینگونه طرح ها بر اساس نیاز هر ایالت طراحی و برنامه ریزی می شود و در بازه زمانی ۱ تا ۵ ساله به اجرا و بهره برداری می رسد.

 

 

در طرح های توسعه و بازسازی در بخش های عمرانی مربوط به جاده ها و سیستم اتوبانهای مختلف هزینه های این گونه طرح ها که بسیار هزینه بر و سنگین هستند از منابع گوناگونی تامین می شود. یکی از محل های تامین سرمایه های لازم برای اینگونه پروژه ها از طریق شرکت ها سرمایه پذیر می باشد که با همکاری بانکها و موسسات مختلف، سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می کنند. البته روشهای جذب سرمایه برای هر نوع پروژه ای در کشور آمریکا از متدهای مختلف انجام می شود که یکی از این روشها سرمایه گذاری افراد خارجی و جذب سرمایه های غیر آمریکایی می باشد.

معمولاً در این نوع طرح ها هیئت مدیره و سیستم مدیریت هر شرکت پیمانکار مجری این نوع طرح ها خود در راستای جذب سرمایه گذار خارجی پیشنهادهایی به نمایندگان وزارت ترابری ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Transportation ) و وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Housing and Urban Development ) که در هر ایالت و معمولاً در هر شهر نمایندگانی دارند ( معمولا در شهر های بزرگ دفاتر و شعبه های جداگانه و یا در شهرداری های شهر کوچک اتاق دارند ) ارائه می کنند. البته این پیشنهادات همه وابسته به بازرسی ها و نظرات کارشناسان این وزارت خانه ها و البته به نظرات حکومت ایالتی و شهرداری های هر شهر و هر بخش نیز بستگی دارد.

معمولاً هزینه های مختلف مربوط به طرح های نوسازی و توسعه برای مسائل عمرانی در ایالات متحده را دولت فدرال پرداخت نمی کند و شامل سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این بخش طبق قوانین سرمایه گذاری شرکت های پیمانکاری و عمرانی در امر ساخت و ساز مورد نظر می توانند در چهارچوب قوانین آمریکا سرمایه گذاری های خارجی را جذب کند. البته در بعضی از موارد دولت ایالتی و شهرها نیز خود به صورت مستقل و با همکاری شهرداری ها نیز برنامه هایی برای جذب سرمایه های مختلف از طریق مردم  و سرمایه دارن داخلی انجام می دهند که یکی از اختیارات آنها نیز جذب سرمایه گذاری خارجی می باشد.

 

 

برای همین حکومت آمریکا و البته حکومت های ایالتی و محلی هر یک در طرح های گوناگون از طریق شرکت های سرمایه پذیر بزرگ، متوسط و کوچک اقدام به شناسایی افراد واجد شرایط و داوطلب برای جذب سرمایه گذاری با شرایط مختلف و عالی از سراسر جهان و البته از داخل کشور آمریکا می کنند.

در این پکیج که مخصوص طرح های نوسازی و توسعه و بازسازی مخصوص عمران و نوسازی و بازسازی شبکه های جاده ای و اتوبان ها در آمریکا است و هر سال لیستی از شهرها، ایالات ها که طرف قرارداد با شرکت های پیمانکاری شده اند و اعلام آمادگی می کنند برای جذب سرمایه خارجی منتشر می شود. البته از طریق حکومت فدرال آمریکا ، حکومت های ایالتی و شهرهای مختلف ، البته از طریق شرکت های سرمایه پذیر معتبر وابسته به حکومت آمریکا، معمولاً لیست های مکان های سرمایه گذاری به سرمایه گذار در مراحل نهایی اعلام می شود و در اکثر موارد سرمایه گذاران به صورت رندم ( انتخاب تصادفی ) سرمایه آنها به شرکت های پیمانکار هدایت شده و سرمایه گذار نقشی در انتخاب مکانهای سرمایه گذاری را ندارد. ولی می تواند از طریق روند سرمایه گذاری بعد از تشکیل پرونده اولیه ، ایالت و شهر مورد نظر خود را انتخاب کند و در طرح مزایده مخصوص آن شهر شرکت نماید.

طرح های سرمایه گذاری در چند حالت گوناگون تهیه می شود تا بتوان در سایه متنوع بودن رقم های سرمایه گذاری جذب حداکثری برای کشور آمریکا فراهم شود و البته سرمایه گذاران تنوع در انتخاب مقدار سرمایه گذاری داشته باشند. برای شهروندان کشورهای مختلف طرح های سرمایه گذاری های مختلف توسط چند وزارت خانه مورد بررسی جداگانه می شود و فرایند جذب این نوع سرمایه ها روند طولانی ولی مطمئن دارد. یکی از ادارات دولتی که وابسته به وزارت خارجه آمریکا ( US Department of State ) می باشد و مستقیماً در این بخش خدمات ارائه میدهد اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ( US Citizenship and Immigration Service ) میباشد، وزارت خانه دیگری که به جذب سرمایه های خارجی نظارت دارد وزارت خزانه داری آمریکا ( U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY ) می باشد، و البته در این طرح که مربوط به شبکه های جاده ای و اتوبان های کشور آمریکا میباشد وزارت ترابری ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Transportation ) و وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Housing and Urban Development ) نیز در آن نقش دارد. در کل تمام وزارت خانه ها و ادارات وابسته که شامل حکومت های ایالتی و شهرداری های هر شهر هم می شود دست در دست هم میدهند و در یک سیستم یکپارچه منسجم طرح های کلی برای جذب سرمایه های خارجی را محقق می کنند. وجود فرآیند طولانی و پیچیده و البته داشتن مراحل حقوقی مختلف باعث شده که هر موسسه ای به آسانی نتواند وارد این پروسه شود، چون نیازمند گرفتن یک وکیل خبره در این زمینه برای هر پرونده است و البته هزینه ها و کاغذ بازی های فراوانی می طلبد تا یک پرونده از ابتدای تشکیل تا به سرانجام رسیدن آن طی کند.

 

 

بسته های سرمایه گذاری در این پکیج :

 • بسته سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری ( ۵۰۰,۰۰۰$ ) : در این طرح داوطلب بعد از شرکت در مزایده برای شهرهای مختلف مدنظر ایشان و بعد از قبولی اولیه از طرف شرکت سرمایه پذیر که در آمریکا مستقر است نامه ای مبنی بر تایید ایشان از طرف آن شرکت صادر می شود و بعد از این مرحله پرونده رسمی مهاجرتی داوطلب به جریان می افتد ( هزینه های هر بخش شامل مزایده و هزینه بازکردن پرونده در مراحل بعد به اطلاع داوطلب می رسد ) … بعد از اینکه پرونده داوطلب به جریان افتاد مدت انتظار برای وقت و مصاحبه سفارت بین ۹ تا ۱۲ ماه است. بعد از این مدت داوطلب به همراه تمام مدارک لازم به سفارت رفته و در مصاحبه شرکت می کند. بعد از قبولی ایشان و خانواده ایشان از طرف حکومت آمریکا مبنی بر سرمایه گذاری، یک حساب بانکی در یکی از بانک های آمریکا به نام داوطلب باز می شود ( البته با مجوز حکومت آمریکا برای هر شخص به صورت جداگانه ) بعد از افتتاح حساب سرمایه گذار ۳ ماه فرصت دارد تا سرمایه مورد نظر خود را از هر روشی که ممکن به حساب بانکی خود در آمریکا منتقل کند و گزارش موجودی حساب را به سفارت و شرکت سرمایه پذیر ارائه دهد. ( فرصت ۳ ماهه غیر قابل تمدید می باشد و در صورتی که در این فرصت سرمایه مورد نظر انتقال نیابد داوطلب باید دلایل سفارت پسند را ارائه نماید که چرا نتوانسته پول را انتقال دهد و البته هزینه های اضافه دیگری نیز دارد ) … بعد از این مرحله سرمایه مورد نظر داوطلب با مجوز وزارت خزانه داری و سفارت آمریکا در طرح انتخابی ایشان شرکت داده شده و از این لحظه ایشان نسبت به شرایط بسته انتخابی از سود و مزایای طرح بهره مند می شود. بعد از شرکت سرمایه در طرح مورد نظر ویزای مهاجرتی برای داوطلب و خانواده ایشان صادر می شود و بعد از ورود داوطلب به خاک آمریکا کارت سبز ( Green Card ) ایشان و خانواده ایشان به همراه اجازه کار و شماره ملی ایشان در بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه صادر می شود.
 • بسته سرمایه گذاری هشتصد و پنجاه هزار دلاری ( ۸۵۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۵۰۰,۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۶ تا ۹ ماه است و مدت انتظار برای کارت سبز مثل بسته ۵۰۰ هزار دلاری است.
 • بسته سرمایه گذاری یک میلیون دلاری ( ۱،۰۰۰،۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۵۰۰,۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۳ تا ۶ ماه می باشد و مدت انتظار برای کارت سبز در خاک آمریکا بین ۲ تا ۴ ماه است.
 • بسته سرمایه گذاری بالای یک میلیون دلار : این بسته هم دقیقا مثل بسته یک میلیون دلاری می باشد.

در این طرح بسته سرمایه گذاری ۲۰۰،۰۰۰$ وجود ندارد و کمترین میزان جذب سرمایه برای این پکیج از ۵۰۰,۰۰۰$ شروع می شود و محدودیتی برای سقف سرمایه گذاری وجود ندارد به دلیل بزرگی پروژه ها البته به شرطی که میزان سرمایه گذاری از ۴۸% حق سهام یک شرکت تجاوز نکند.

سود سرمایه گذاری و شرایط بازگشت سرمایه :

سود بسته های ۵۰۰ هزار دلاری و ۸۵۰ هزار دلاری سالیانه ۶% می باشد که بعد از شرکت دادن سرمایه در پروژه مورد نظر از آن تاریخ سود آن محاسبه و ماهانه و یا سه ماه یک بار به حساب سرمایه گذار واریز می شود. برای سرمایه گذاری های یک میلیون دلار و به بالا سود سالیانه ۸% محاسبه می شود.

زمان بازگشت سرمایه بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد که بستگی به نوع پروژه دارد.

مدارک مورد نیاز برای این پکیج ( برای شرکت در مزایده و تشکیل پرونده ) :

 1. اسکن رنگی از تمام صفحه های شناسنامه داوطلب به همراه خانواده ایشان ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال — در صورت اینکه داوطلب مایل باشد خانواده خود نیز با ایشان مهاجرت نمایند ) به همراه ترجمه رسمی ( ترجمه شده در دارالترجمه های رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری ایران ).
 2. اسکن رنگی از پاسپورت داوطلب به همراه خانواده ، صفحه های اصلی و صفحه های که دارای ویزاها و مهرهای ورود و خروج هستند. ( به همراه کپی ویزاهایی که در پاسپورت های قدیمی موجود است تا ۱۰ سال ).
 3. اسکن رنگی از کارت ملی پشت و رو به همراه ترجمه رسمی برای خود داوطلب و خانواده ایشان.
 4. اسکن رنگی از کارت پایان خدمت یا انواع معافیت به همراه ترجمه رسمی ( برای آقایان ).
 5. اسکن تمام رنگی از سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه رسمی.
 6. عکس تمام رنگی ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل با کیفیت ۳۰۰dpi اسکن شده، گوشها باید دیده شوند با پس زمینه سفید البته بدون روتوش و ویرایش … به همراه عکس خانواده داوطلب ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ).
 7. اسکن رنگی از بیمه نامه ها ( درمانی و بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی ) و سابقه کاری و نامه ای که تایید کند شما در کجا مشغول به کار هستید یا بازنشسته شدید به همراه ترجمه رسمی. برای مثال : گواهی اشتغال – حکم کارگزینی یا بازنشستگی – فیش حقوق – روزنامه رسمی آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت – کارت بازرگانی یا پرسنلی – جواز کسب – پروانه بهره وری – پروانه مطب و پروانه دائم طبابت – پروانه سازمان نظام مهندسی – گواهی شورای اصناق.
 8. موجودی حساب یا حساب های بانکی به همراه ۱۰ گردش آخر به تایید بانک مورد نظر و به همراه ترجمه رسمی که ثابت کند داوطلب سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری به همراه پول مورد نیاز برای یک سال زندگی را در خاک آمریکا را دارد. ( هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده چهار نفره ماهانه ۳۵۰۰ دلار به صورت مینیموم است ) … توجه داشته باشید که معیار فقط اموال نقدی می باشد و املاک و مستغلات در این سرمایه گذاری معیار نیست.
 9. اصل و کپی مدارک تحصیلی در صورت وجود ( دیپلم ، مدارک دانشگاهی و امثال آن ) به همراه ترجمه رسمی
 10. PDF قرارداد مورد نظر برای این پکیج که شامل مراحل شرکت در مزایده و قرارداد اصلی از بابت انجام کارهای مهاجرتی داوطلب می باشد. به ایمیل ایشان ارسال و داوطلب بعد از گرفتن پیرینت رنگی و پر کردن جاهای مشخص شده و امضاء آن اسکن رنگی آن را برای ما ارسال می کنند.
 11. پرداخت هزینه های تعیین شده در قرارداد طبق توافق قبلی ( تا هزینه ها چه برای مزایده و چه برای به جریان افتادن پرونده مهاجرتی پرداخت نشود case داوطلب به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نمی شود )

 

 

هزینه های شرکت در مزایده ها :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر مزایده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

هزینه تشکیل پرونده اصلی مهاجرت برای هر سرمایه گذار :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر پرونده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

مشاوره ها و راهنمایی های اسکایپی و گفتگو های تلفنی :

موسسه مهاجرتی آپادانا تمامی مشاوره ها را با وقت قبلی و با هماهنگی کامل با داوطلب محترم انجام می دهد. ثبت نام و پر کردن پروفایل کاربری در وب سایت و ارسال تیکت های پشتیبانی و جواب دادن به آنها توسط کارشناسان موسسه و جواب دادن به ایمیل های ارسالی و همچنین مشاوره اول اسکایپی کاملاً رایگان می باشد، ولی مشاوره های یعدی اسکایپی تا قبل از افتتاح پرونده برای هر جلسه هزینه مشاوره تعیین می شود.

بعد از افتتاح پروند تمامی مشاوره ها و راهنمایی های بعدی برای همان پرونده رایگان می باشد، البته با هماهنگی قبلی … به درخواست های خارج از نوبت پاسخ داده نمی شود و داوطلب می تواند سئوالات خود را از طریق سیستم ارسال تیکت مطرح نماید.

 

نظرات بسته شده است.