صفحه اصلی پکیج سرمایه گذاری آمریکا پکیج سرمایه گذاری ششم برای کشور آمریکا

پکیج سرمایه گذاری ششم برای کشور آمریکا

سرمایه گذاری در طرح های توسعه و افتتاح شعبه های جدید برای رستوران های زنجیره ای در انواع مختلف ( مجری شرکت های خصوصی فعال در این حوزه )

تعداد ایالات سرمایه پذیر در این طرح تا پایان سال ۲۰۲۲ : تمام ایالات ۴۸ گانه کشور آمریکا و شرکت های گوناگون

طرح های توسعه و افتتاح شعبه های جدید برای رستوران های زنجیره ای در کشور ایالات متحده آمریکا توسط بخش خصوصی اداره می شود. این نوع طرح ها که شامل تمام زمینه های مد نظر آن دایره وسیعی از خدمات را شامل می شوند، توسط شرکت های بزرگ آمریکایی که در صنعت رستوران داری فعال هستند را شامل می شود.

این نوع طرح ها از بازدهی بالایی برخوردار هستند و شرکت های بزرگ که در بخش رستوران داری آمریکا فعال هستند خود مستقلاً سرمایه گذاران مورد نظر خود را با همکاری بانکها و شرکت های مالی بزرگ از داخل کشور آمریکا جذب می کنند که بیشتر مواقع این سرمایه ها از طریق خود شرکت و با خرید و فروش سهام انجام می شود. و همچنین روشهای جذب سرمایه غیر مستقیم هم مد نظر این شرکت ها هست. البته شرکتهای بزرگ که در بخش رستوران داری آمریکا فعال هستند برای توسعه صنایع خود می توانند طبق قوانین سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاران مورد نظر خود را از سراسر جهان جذب کنند که در چنین شرایطی معمولاً آنها با همکاری ایالات و شهرهای مختلف دست به انجام چنین کارهایی می زنند که در نتیجه آن می توانند نقدینگی لازم خود را تامین نمایند و در عوض سرمایه گذار نیز از مزایای طرح های اینچنینی بهره مند می شود نظیر سود بالا برای سرمایه خود که در سیستم های بانکی نمی تواند به آن سود برسد و اطمینان از بازگشت سرمایه اصلی بعد از اتمام مدت قرارداد و همچنین گرفتن گرین کارت و شهروندی کشور آمریکا برای شهروندان غیر آمریکایی.

 

 

در این روش سرمایه گذاری، چندین حالت برای سرمایه گذاران وجود دارد، که در زیر به ۳ حالت آن می پردازیم.

 1. یکی از آنها به این صورت است که سرمایه گذار مبلغ مورد نظر در این بسته را مستقیماً با سرمایه گذاری در کل مجموعه رستورانی اختصاص دهد یعنی به کل مجموعه کمک کرده و در واقع به سرمایه در گردش آن شرکت زنجیره ای کمک می کند که با عنوان های طرح های نوسازی و توسعه شعبات اصلی آن رستوران ها می باشد و در قالب قراردادی که حداقل ۵ ساله و حداکثر تا ۱۰ سال است می تواند از سود سرمایه گذاری خود استفاده بکند و همچنین از مزایای شهروندی کشور آمریکا بهره مند شود ( گرین کارت برای خود و اعضاء خانواده سرمایه گذار ) سود سرمایه گذاری در این حالت برای ارقام مختلف در پایین ذکر شده است که تقریبا کمی از سود بانکی داخل آمریکا بالاتر است. بعد از اتمام مدّت قرارداد اصل پول سرمایه گذار به ایشان برگردانده می شود. مزایای دیگر این حالت این است که دیگر سرمایه گذار دردسر های نظارت و اقامت در محل سرمایه گذاری را بر عهده ندارد و البته از همه اینها مهمتر مسئولیتی در استخدام ۱۰ شهروند آمریکایی هم بر عهده ایشان نیست. در ضمن می تواند در هر نقطه ای از خاک آمریکا که تمایل داشت اقامت کند.
 2. حالت بعدی به این گونه است که سرمایه گذار ایالت و شهر خاصی را که مد نظر دارد را انتخاب کرده و بعد از قبولی ایشان به عنوان اینکه بتواند در آن شهر شعبه ای از آن رستوران زنجیره ای افتتاح کند، مراحل خرید ملک و خرید امتیاز شعبه و امثال اینها انجام می گیرد. نکته در اینجا این است که سود سرمایه گذاری از این روش بسیار بالاتر بوده و تقریبا می توان گفت درآمد سرمایه گذاری از این روش بالاتر از هر روش دیگری است فقط در این روش سرمایه گذار باید در همان شهر ساکن شود و خود مسئول اداره آن شعبه رستورانی خواهد بود. البته سرمایه گذار می تواند چند شعبه هم زمان را اداره کند که این موضوع به خود سرمایه گذار بستگی دارد. به این ترتیب که مثلا شخصی با سرمایه گذاری چند میلیون دلاری چند شعبه را در یک شهر یا یک ایالت افتتاح کرده است و برای هر شعبه مدیر و پرسنل لازم را استخدام کرده و خود به عنوان مدیر ارشد به تمام رستوران های خود نظارت دارد. سودی که از این روش بدست می آید به نوع شهر و جمعیت و حتی به محله ای که در آن شعبه زده است بستگی دارد.
 3. حالت بعدی سرمایه گذاری مشارکتی در افتتاح شعبه ها هست. البته برای شعبه های بزرگ در شهر های بزرگ که نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارند. به اینصورت که ۲ یا چند سرمایه گذار با آوردن سرمایه های حداکثری به رقم مورد نظر خود می رسند و با مشارکت با هم یک شعبه بزرگ را افتتاح می کنند در این روش کمترین رقم سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰$ می باشد. البته این روش از ریسک بالای برخوردار است و سود دهی آن هم به عملکرد آن شعبه بستگی دارد. معمولا در این روش دو یا چند سرمایه گذار وقتی به رقم مورد نظر برای افتتاح شعبه می رسند، یا خود مدیریت آن شعبه را بر عهده می گیرند یا یک مدیر غیر مالک انتخاب می کنند تا بتواند آن تجارت را مدیریت بکند. این روش پیچیده تر است چون هم باید تمام سرمایه گذاران فرآیند راستی آزمایی شرکت و دولت آمریکا را طی کنند و هم شرکت زنجیره ای را قانع کنند که برای یک شعبه بزرگ می توانند به توافق برستند و تضمین چندین ساله بدهند. چون سیستم شراکتی در یک شعبه نیاز به تضمین برای شرکت مادر دارد.

 

 

در این پکیج که مخصوص طرح های توسعه و افتتاح شعبات جدید برای رستوران های زنجیره ای در آمریکا است و هر سال لیستی از شرکت های بزرگ صاحب رستوران های زنجیره ای که اعلام آمادگی می کنند برای جذب سرمایه خارجی منتشر می شود. البته از طریق حکومت فدرال آمریکا، حکومت های ایالتی که از طریق شرکت های سرمایه پذیر معتبر وابسته به حکومت آمریکا این کار را انجام می دهند، … معمولاً لیست های مکان های سرمایه گذاری شرکت های سرمایه پذیر به سرمایه گذار در مراحل نهایی اعلام می شود و در اکثر موارد سرمایه گذاران به صورت رندم ( انتخاب تصادفی ) سرمایه آنها به شرکت زنجیره ای مورد نظر سرمایه گذار هدایت شده و سرمایه گذار نقشی در انتخاب مکانهای سرمایه گذاری را ندارد. ولی می تواند از طریق روند سرمایه گذاری بعد از تشکیل پرونده اولیه، شرکت و ایالت و شهر مورد نظر خود را انتخاب کند و در طرح مزایده مخصوص آن بخش که برای هر ایالت متفاوت است شرکت نماید.

طرح های سرمایه گذاری در چند حالت گوناگون تهیه می شود تا بتوان در سایه متنوع بودن رقم های سرمایه گذاری جذب حداکثری برای کشور آمریکا فراهم شود و البته سرمایه گذاران تنوع در انتخاب مقدار سرمایه گذاری داشته باشند. برای شهروندان کشورهای مختلف طرح های سرمایه گذاری های مختلف توسط چند وزارت خانه مورد بررسی جداگانه می شود و فرایند جذب این نوع سرمایه ها روند طولانی ولی مطمئن دارد. یکی از ادارات دولتی که وابسته به وزارت خارجه آمریکا ( US Department of State ) می باشد و مستقیماً در این بخش خدمات ارائه میدهد اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ( US Citizenship and Immigration Service ) میباشد، وزارت خانه دیگری که به جذب سرمایه های خارجی نظارت دارد وزارت خزانه داری آمریکا ( U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY ) می باشد، در کل تمام وزارت خانه ها و ادارات وابسته که شامل حکومت های ایالتی هم می شود دست در دست هم میدهند و در یک سیستم یکپارچه منسجم طرح های کلی برای جذب سرمایه های خارجی را محقق می کنند. وجود فرآیند طولانی و پیچیده و البته داشتن مراحل حقوقی مختلف باعث شده که هر موسسه ای به آسانی نتواند وارد این پروسه شود، چون نیازمند گرفتن یک یا چند وکیل خبره در این زمینه برای هر پرونده است و البته هزینه ها و کاغذ بازی های فراوانی می طلبد تا یک پرونده از ابتدای تشکیل تا به سرانجام رسیدن آن طی کند.

بسته های سرمایه گذاری در این پکیج :

 • بسته سرمایه گذاری دویست هزار دلاری ( ۲۰۰,۰۰۰$ ) : در این طرح داوطلب بعد از شرکت در مزایده برای شهرهای مختلف مدنظر ایشان و بعد از قبولی اولیه از طرف شرکت سرمایه پذیر که در آمریکا مستقر است نامه ای مبنی بر تایید ایشان از طرف آن شرکت صادر می شود و بعد از این مرحله پرونده رسمی مهاجرتی داوطلب به جریان می افتد ( هزینه های هر بخش شامل مزایده و هزینه بازکردن پرونده در مراحل بعد به اطلاع داوطلب می رسد ) … بعد از اینکه پرونده داوطلب به جریان افتاد مدت انتظار برای وقت و مصاحبه سفارت بین ۹ تا ۱۲ ماه است. بعد از این مدت داوطلب به همراه تمام مدارک لازم به سفارت رفته و در مصاحبه شرکت می کند. بعد از قبولی ایشان و خانواده ایشان از طرف حکومت آمریکا مبنی بر سرمایه گذاری، یک حساب بانکی در یکی از بانک های آمریکا به نام داوطلب باز می شود ( البته با مجوز حکومت آمریکا برای هر شخص به صورت جداگانه ) بعد از افتتاح حساب سرمایه گذار ۳ ماه فرصت دارد تا سرمایه مورد نظر خود را از هر روشی که ممکن به حساب بانکی خود در آمریکا منتقل کند و گزارش موجودی حساب را به سفارت و شرکت سرمایه پذیر ارائه دهد. ( فرصت ۳ ماهه غیر قابل تمدید می باشد و در صورتی که در این فرصت سرمایه مورد نظر انتقال نیابد داوطلب باید دلایل سفارت پسند را ارائه نماید که چرا نتوانسته پول را انتقال دهد و البته هزینه های اضافه دیگری نیز دارد ) … بعد از این مرحله سرمایه مورد نظر داوطلب با مجوز وزارت خزانه داری و سفارت آمریکا در طرح انتخابی ایشان شرکت داده شده و از این لحظه ایشان نسبت به شرایط بسته انتخابی از سود و مزایای طرح بهره مند می شود. بعد از شرکت سرمایه در طرح مورد نظر ویزای مهاجرتی برای داوطلب و خانواده ایشان صادر می شود و بعد از ورود داوطلب به خاک آمریکا کارت سبز ( Green Card ) ایشان و خانواده ایشان به همراه اجازه کار و شماره ملی ایشان در بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه صادر می شود.
 • بسته سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری ( ۵۰۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای دریافت کارت سبز ( Green Card ) در خاک آمریکا بین ۳ ماه تا ۶ ماه می باشد.
 • بسته سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری ( ۸۵۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۶ تا ۹ ماه است. و مدت انتظار برای کارت سبز مثل بسته ۵۰۰ هزار دلاری است.
 • بسته سرمایه گذاری یک میلیون دلاری ( ۱،۰۰۰،۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۳ تا ۶ ماه می باشد و مدت انتظار برای کارت سبز در خاک آمریکا بین ۲ تا ۴ ماه است.
 • بسته سرمایه گذاری بالای یک میلیون دلار : این بسته هم دقیقا مثل بسته یک میلیون دلاری می باشد.

سود سرمایه گذاری و شرایط بازگشت سرمایه :

سود بسته های ۲۰۰ هزار دلاری و ۵۰۰ هزار دلاری و ۸۵۰ هزار دلاری سالیانه ۵% می باشد که بعد از شرکت دادن سرمایه در پروژه مورد نظر از آن تاریخ سود آن محاسبه و ماهانه و یا سه ماه یک بار به حساب سرمایه گذار واریز می شود. برای سرمایه گذاری های یک میلیون دلار و به بالا سود سالیانه ۷% محاسبه می شود.

زمان بازگشت سرمایه بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد که بستگی به نوع پروژه دارد.

 

 

مدارک مورد نیاز برای این پکیج ( برای شرکت در مزایده و تشکیل پرونده ) :

 1. اسکن رنگی از تمام صفحه های شناسنامه داوطلب به همراه خانواده ایشان ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال — در صورت اینکه داوطلب مایل باشد خانواده خود نیز با ایشان مهاجرت نمایند ) به همراه ترجمه رسمی ( ترجمه شده در دارالترجمه های رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری ایران ).
 2. اسکن رنگی از پاسپورت داوطلب به همراه خانواده ، صفحه های اصلی و صفحه های که دارای ویزاها و مهرهای ورود و خروج هستند. ( به همراه کپی ویزاهایی که در پاسپورت های فدیمی موجود است تا ۱۰ سال ).
 3. اسکن رنگی از کارت ملی پشت و رو به همراه ترجمه رسمی برای خود داوطلب و خانواده ایشان.
 4. اسکن رنگی از کارت پایان خدمت یا انواع معافیت به همراه ترجمه رسمی ( برای آقایان ).
 5. اسکن تمام رنگی از سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه رسمی.
 6. عکس تمام رنگی ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل با کیفیت ۳۰۰dpi اسکن شده، گوشها باید دیده شوند با پس زمینه سفید البته بدون روتوش و ویرایش … به همراه عکس خانواده داوطلب ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ).
 7. اسکن رنگی از بیمه نامه ها ( درمانی و بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی ) و سابقه کاری و نامه ای که تایید کند شما در کجا مشغول به کار هستید یا بازنشسته شدید به همراه ترجمه رسمی. برای مثال : گواهی اشتغال – حکم کارگزینی یا بازنشستگی – فیش حقوق – روزنامه رسمی آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت – کارت بازرگانی یا پرسنلی – جواز کسب – پروانه بهره وری – پروانه مطب و پروانه دائم طبابت – پروانه سازمان نظام مهندسی – گواهی شورای اصناق.
 8. موجودی حساب یا حساب های بانکی به همراه ۱۰ گردش آخر به تایید بانک مورد نظر و به همراه ترجمه رسمی که ثابت کند داوطلب سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری به همراه پول مورد نیاز برای یک سال زندگی را در خاک آمریکا را دارد. ( هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده چهار نفره ماهانه ۳۵۰۰ دلار به صورت مینیموم است ) … توجه داشته باشید که معیار فقط اموال نقدی می باشد و املاک و مستغلات در این سرمایه گذاری معیار نیست.
 9. اصل و کپی مدارک تحصیلی در صورت وجود ( دیپلم ، مدارک دانشگاهی و امثال آن ) به همراه ترجمه رسمی
 10. PDF قرارداد مورد نظر برای این پکیج که شامل مراحل شرکت در مزایده و قرارداد اصلی از بابت انجام کارهای مهاجرتی داوطلب می باشد. به ایمیل ایشان ارسال و داوطلب بعد از گرفتن پیرینت رنگی و پر کردن جاهای مشخص شده و امضاء آن اسکن رنگی آن را برای ما ارسال می کنند.
 11. پرداخت هزینه های تعیین شده در قرارداد طبق توافق قبلی ( تا هزینه ها چه برای مزایده و چه برای به جریان افتادن پرونده مهاجرتی پرداخت نشود case داوطلب به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نمی شود )

 

هزینه های شرکت در مزایده ها :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر مزایده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

هزینه تشکیل پرونده اصلی مهاجرت برای هر سرمایه گذار :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر پرونده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

مشاوره ها و راهنمایی های اسکایپی و گفتگو های تلفنی :

موسسه مهاجرتی آپادانا تمامی مشاوره ها را با وقت قبلی و با هماهنگی کامل با داوطلب محترم انجام می دهد. ثبت نام و پر کردن پروفایل کاربری در وب سایت و ارسال تیکت های پشتیبانی و جواب دادن به آنها توسط کارشناسان موسسه و جواب دادن به ایمیل های ارسالی و همچنین مشاوره اول اسکایپی کاملاً رایگان می باشد، ولی مشاوره های یعدی اسکایپی تا قبل از افتتاح پرونده برای هر جلسه هزینه مشاوره تعیین می شود.

بعد از افتتاح پروند تمامی مشاوره ها و راهنمایی های بعدی برای همان پرونده رایگان می باشد، البته با هماهنگی قبلی … به درخواست های خارج از نوبت پاسخ داده نمی شود و داوطلب می تواند سئوالات خود را از طریق سیستم ارسال تیکت مطرح نماید.

 

 

لیست رستوران های زنجیره ای که شما می توانید در آنها سرمایه گذاری بکنید :

 1. Subway
 2. McDonald’s
 3. Burger King
 4. Taco Bell
 5. Pizza Hut
 6. Wendy’s
 7. Domino’s Pizza
 8. KFC
 9. Dairy Queen
 10. Arby’s
 11. Sonic Drive-In
 12. Chipotle
 13. Five Guys
 14. Texas Roadhouse
 15. The Capital Grille
 16. Cheddar’s Scratch Kitchen
 17. Maggiano’s Little Italy
 18. Cracker Barrel Old Country Store
 19. First Watch
 20. Abuelo’s
 21. LongHorn Steakhouse
 22. Seasons 52
 23. Olive Garden
 24. Yard House
 25. The Cheesecake Factory
 26. Red Robin Gourmet Burgers & Brews
 27. Starbucks
 28. Dunkin’ Donuts
 29. Panera Bread
 30. Little Caesars
 31. red lobster
 32. Long John Silver’s

خلاصه ای از سوابق بعضی از رستوران های زنجیره ای که در بالا لیست شده اند :

رستوران Subway : اخذ نمایندگی و سرمایه گذاری در SUBWAY یکی از راههای سرمایه گذاری امن از نظر سوددهی در دنیا میباشد. امروزه سرمایه گذاری در رستورانهای زنجیره ای یکی از مدل های پر متقاضی جهت مهاجرت و کسب درآمد جهت برخی مهاجران میباشد.

سابوی اولین فستفود زنجیرهای در دنیا است که با ارائه محصولات سالم، گواهی انجمن قلب آمریکا را در منوی غذای خود ثبت می کند.

ساب‌وی (Subway) یکی از بزرگ‌ترین مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکایی است. این رستوران در منوی غذایی خود تنها ساندویچ‌های ساب‌مارین و سالاد عرضه می‌کند. این برند نخستین بار توسط فرد دلوکا و با سرمایه‌ی پیتر باک در سال ۱۹۶۵ راه‌اندازی شد. ارائه‌ی غذای سالم و خدمات باکیفیت به مشتری‌ها باعث شد تعداد شعبه‌های رستوران ساب‌وی در دنیا با سرعت زیادی افزایش یاید و از مرز ۴۴ هزار شعبه عبور کند. دفتر مرکزی این برند در شهر میل‌فورد واقع در ایالت کنتیکت آمریکا قرار دارد و با وجود چالش‌های بسیار، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

در سال ۱۹۶۵، فرد دلوکا مبلغ ۱۰۰۰ دلار از دوست خانوادگی خود به نام دکتر پیتر باک قرض گرفت تا رستورانی را به نام Pete’s Subway در شهر بریج‌پورت ایالت کنتیکت راه‌اندازی کند. آن‌ها حدود یک سال بعد شرکت Doctor’s Associates را بنیان‌گذاری کردند. این شرکت هیچ وابستگی به سازمان‌ پزشکی ندارد و نام Doctor’s Associates (دستیاران دکتر) از این جهت برای این شرکت انتخاب شد که دلوکا قصد داشت از طریق این کسب‌و‌کار خرج شهریه دانشکده‌ی پزشکی خود را تأمین کند و در آینده دکتر شود. باک نیز در آن زمان مدرک دکترا داشت و همکاری آن‌ها درواقع همکاری بین ۲ دکتر بود.

آن‌ها در اولین سال تأسیس رستوران یک هدف برای خود تعیین کرده بودند و قصد داشتند در عرض ۱۰ سال تعداد شعبات خود را به ۳۲ واحد برسانند. دلوکا خیلی زود اصول اولیه‌ی اداره‌ کسب‌و‌کار را یاد گرفت و متوجه شد که تهیه‌ی غذای باکیفیت از مواد درجه یک، دادن سرویس عالی به مشتری‌ها، پایین نگه‌داشتن قیمت‌ها و پیدا کردن محل مناسب برای افتتاح شعبه از جمله‌ مواردی هستند که باعث موفقیت یک رستوران می‌شوند. رعایت کردن این موارد به آن‌ها کمک کرد که بتوانند شعبات خود را در آمریکا گسترش دهند. آن‌ها تا سال ۱۹۷۴ توانستند ۱۶ شعبه‌ی جدید در سراسر ایالت کنتیکت افتتاح کنند. آن‌ها متوجه شدند که نمی‌توانند این مقدار را به ۳۲ واحد یعنی هدف اولیه‌ی خود برسانند؛ بنابراین تصمیم گرفتند شعبات خود را از طریق فرانشیز گسترش دهند. فرانشیز (فرنچایز یا حق امتیاز) نوعی کسب‌و‌کار است که بر اساس آن به یک شرکت اختیار فروش محصولات یا تولیدات یک شرکت دیگر داده می‌شود.

در حال حاضر ریاست این برند را سوزان گرکو، خواهر فرد دلوکا بر عهده دارد. ساب‌وی به‌عنوان بزرگ‌ترین رستوران زنجیره‌ای فروش ساندویچ‌ شناخته می‌شود و بیش از ۴۴ هزار شعبه در ۱۱۲ کشور دنیا دارد. درواقع این برند تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی شده است که به دنبال غذاهای مغذی و سریع هستند. این شرکت همواره به فکر ارتقاء محصولات خود بوده است؛ به‌طوری که در سال ۲۰۱۲ توانست اولین رستوران زنجیره‌ای فست‌فود در آمریکا باشد که در منوی خود گواهینامه تأیید انجمن قلب آمریکا را چاپ کرده است. این شرکت قصد دارد فعالیت‌های خود برای عرضه‌ی محصولات سالم را ادامه دهد و راهکارهایی برای افزایش سلامتی مردم و تشویق بچه‌ها به مصرف بیشتر سبزی‌ها ارائه کند.

رستوران McDonald’s : چند شرکت محدود تجاری می توانند در جهان امروز همانند مک دونالد از رشد باثبات برخوردار باشند. زمانی که برادرهای مک دونالد اولین هات‌داگ فروشی خودشان را افتتاح کردند تصور نمی‌کردند که رستورانشان تبدیل به محبوب‌ترین رستوران زنجیره‌ای جهان خواهد شد.

مک دونالد بزرگ‌ترین فست‌فود زنجیره‌ای در جهان است. اولین شعبه‌ی این رستوران در سال ۱۹۴۸ و توسط ۲ برادر به نام‌های ریچارد و موریس مک دونالد در سن‌برناردینوی کالیفرنیا راه‌اندازی شد. منوی اولیه‌ی این رستوران شامل همبرگر، چیزبرگر، سیب‌زمینی سرخ کرده و نوشابه بود تا آن‌ها بتوانند غذای ارزان را در اسرع وقت به مشتری‌های خود تحویل دهند. لوگوی اولیه‌ی این رستوران یک همبرگر بود که روی سرش کلاه سرآشپز قرار گرفته بود و نامش اسپیدی بود. در سال ۱۹۶۲ این لوگو به منحنی‌های خمیده‌ی طلایی رنگ تبدیل شد. و در سال ۱۹۶۸ به شکل یک M بزرگ با نوشته‌ی Mcdonald’s طراحی شد. امروزه این رستوران بیش از ۳۶۹۰۰ شعبه در سراسر جهان دارد.

بعد از مرگ کراک مدیریت این شرکت دست به دست گشت و امروزه استیو ایستربروک مدیرعامل این شرکت است. مک دونالد در ۱۲۰ کشور جهان شعبه دارد و روزانه به ۶۸ میلیون نفر سرویس ارائه می‌دهد. این شرکت بیش از ۳۷۵ هزار کارمند در سراسر جهان دارد و منوی غذایی خود را براساس آداب‌و‌رسوم و فرهنگ هر کشور تغییر داده است تا بتواند غذاهای خود را بر اساس ذائقه‌ی مردم آن منطقه عرضه کند.

 

رستوران Burger King : برگر کینگ با قدمتی بیش از نیم قرن در سال ۱۹۵۴ میلادی تاسیس شد. جیمز مک لا مور ”James McLamore” و دیوید ادجرتن ” David Edgerton”، اولین شعبه رستوران فست فود برگر کینگ خود را در سال ۱۹۵۷ و در میامی فلوریدا افتتاح کردند و موفقیت بزرگ آن‌ها سبب شد که شعبه ”HOME OF THE WHOPPER” را در سال ۱۹۵۸ راه‌اندازی کنند.

در سال ۱۹۶۱ ”McLamore, Edgerton” امتیاز حقوق ملی و بین‌المللی برای نام تجاری کینگ برگر را به ثبت رساندند و در سال ۱۹۶۳ در شهر پورتوریکو ۲ شعبه دیگر را افتتاح کردند.

در سال ۱۹۶۷ شرکت برگر کینگ به طور کامل به شرکت ”Pillsbury” واگذار شد و جیمز مک لا مور به عنوان هیئت مدیره و تا زمان بازنشستگی خود در برگر کینگ ادامه داد. در زمان خرید توسط شرکت Pillsbury، برگر کینگ دارای ۲۷۴ شعبه رستوران فست فود با ۸۰۰۰ نفر کارمند در ایالات متحده آمریکا و خارج از کشور بود.

 

رستوران Taco Bell : رستوران های زنجیره ای تاکو بل یکی از رستوران های فست فود معروف در آمریکاست که منوی متنوعی از غذاهای فست فود فوری اما خوشمزه را به مشتریان پیشنهاد میدهد ، پایگاه اصلی این رستوران فست فود در کالیفرنیاست ، این رستوران زنجیره ای بیش از ۶,۴۰۷ شعبه دارد و هر ساله به بیش از ۲ میلیارد مشتری در سراسر دنیا سرویس میدهد تاکوبل درسال ۱۹۴۷توسط سرمایه گذاری به نام گلن بل که تنها ۲۳سال سن داشت راه اندازی شد ، ۶سال بعد او اولین رستوران خود را فروخت و روی رستوران جدیدی به اسمTaco-Tia سرمایه گذاری کرد. چند سال بعد بل صاحب ۴ رستوران زنجیره ای به نام El Taco در کالیفرنیا گردید ، در سال ۱۹۶۴فردی به نام Kermit Becky رستوران تاکو بل را خریداری کرد ودر همان زمان بود که این رستوران با استقبال و محبوبیت زیادی مواجه شد ، در سال ۱۹۷۰ تاکوبل با ۳۲۵ شعبه شهرت جهانی یافت.

از جمله غذاهای معروف این رستوران که محبوبیت خاصی هم دارد میتوان به تاکو ، بوریتوس ، ناچو و چند غذای مکزیکی آمریکایی دیگر اشاره نمود . درآمد جهانی این شرکت در سال ۲۰۱۵ ، $۱٫۹۸۸ میلیارد دلار بوده و بیش از ۱۷۵۰۰۰ هزار کارمند دارد.

 

نظرات بسته شده است.