صفحه اصلی پکیج سرمایه گذاری آمریکا پکیج سرمایه گذاری چهارم برای کشور آمریکا

پکیج سرمایه گذاری چهارم برای کشور آمریکا

سرمایه گذاری در طرح های توسعه و نوسازی تجهیزات و سیستم های کارخانه ای ( کارخانجات سیمان، صنایع فولاد، آلومینیوم، مس، معادن مختلف، صنایع نفت و گاز، انرژی های پاک، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و غیره … وابسته به بخش خصوصی )

تعداد ایالات سرمایه پذیر در این طرح تا پایان سال ۲۰۲۲ : تمام ایالات ۴۸ گانه کشور آمریکا و شرکت های گوناگون

طرح توسعه و نوسازی تجهیزات و افتتاح کارخانجات صنایع مادر و زیردستی در کشور ایالات متحده آمریکا توسط بخش خصوصی و با نظارت وزارت خانه های وابسته اداره می شود و معمولا شامل تمام کارخانجات و صنایعی هستند که بخش های پایین دستی صنایع بزرگ آمریکا را پوشش می دهند. این نوع طرح ها که شامل تمام زمینه های مد نظر آن دایره وسیعی از خدمات را شامل می شوند، توسط شرکت های بزرگ آمریکایی صاحب صنایع بزرگ مثل فولاد و سیمان و نفت و امثال آنها هستند انجام می شود.

 

 

این نوع طرح ها از بازدهی بسیار بالایی برخوردار هستند ( حاشیه سود بالا برای سرمایه گذاران و سهامداران آن شرکت ها ) و شرکت های بزرگ چند ملیتی معمولاً خود مستقلاً سرمایه گذاران مورد نظر خود را با همکاری بانکها و شرکت های مالی بزرگ جذب می کنند که بیشتر مواقع این سرمایه ها از طریق بورس و با خرید و فروش سهام انجام می شود. و همچنین روشهای جذب سرمایه غیر مستقیم هم مد نظر این شرکت ها هست. البته شرکتهای بزرگ و چند ملیتی و حتی شرکت های متوسط و کوچک که در این نوع حوزه ها فعال هستند و در داخل خاک آمریکا مشغول فعالیت هستند برای توسعه صنایع خود می توانند طبق قوانین سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاران مورد نظر خود را از سراسر جهان جذب کنند که در چنین شرایطی معمولاً آنها با همکاری وزارت های وابسته و ایالات و شهرهای مختلف دست به انجام چنین کارهایی می زنند که در نتیجه آن می توانند نقدینگی لازم خود را تامین نمایند و در عوض سرمایه گذار نیز از مزایای طرح های اینچنینی بهره مند می شود نظیر سود بالا برای سرمایه خود که در سیستم های بانکی نمی تواند به آن سود برسد و اطمینان از بازگشت سرمایه اصلی بعد از اتمام مدت قرارداد و همچنین گرفتن گرین کارت و شهروندی کشور آمریکا برای شهروندان غیر آمریکایی.

معمولاً این نوع طرح ها چه در زمینه نوسازی و توسعه و چه در زمینه اتمام طرح های نیمه ساخت و چه شروع به ساخت پروژه های جدید توسط شرکت های مختلف برای جذب سرمایه های خارجی به وزارت خانه های مربوطه ارائه شده و بعد از تایید حکومت ایالتی و در بعضی مواقع شهرهای هدف پروژه به صورت عمومی اعلام می شود البته اینگونه طرح ها معمولاً بلند مدت بوده و نیاز هر ایالت هم مد نظر قرار می گیرد و در بازه زمانی ۱ تا ۵ ساله به اجرا و بهره برداری می رسد.

 

 

در طرح های توسعه و بازسازی در بخش های صنایع مادر مربوط به انواع شرکت ها و کارخانه ها هزینه های این گونه طرح ها که بسیار هزینه بر و سنگین هستند از منابع گوناگونی تامین می شود. یکی از محل های تامین سرمایه های لازم برای اینگونه پروژه ها از طریق شرکت های سرمایه پذیر بین المللی و داخلی در آمریکا می باشد که با همکاری بانکها و موسسات مختلف، سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می کنند. البته روشهای جذب سرمایه برای هر نوع پروژه ای در کشور آمریکا از متدهای مختلف انجام می شود که یکی از این روشها سرمایه گذاری افراد خارجی و جذب سرمایه های غیر آمریکایی می باشد.

معمولاً در این نوع طرح ها هیئت مدیره و سیستم مدیریت هر شرکت طرح ها خود در راستای جذب سرمایه گذار خارجی در قالب پیشنهادهایی به نمایندگان وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Commerce ) و وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Energy ) و وزارت خانه های مربوطه هر صنعت که در هر ایالت و معمولاً در هر شهر نمایندگانی دارند ( معمولا در شهر های بزرگ دفاتر و شعبه های جداگانه دارند ) ارائه می کنند. البته این پیشنهادات همه وابسته به بازرسی ها و نظرات کارشناسان این وزارت خانه ها و البته به نظرات حکومت ایالتی نیز بستگی دارد.

معمولاً هزینه های مختلف مربوط به طرح های نوسازی و توسعه برای صنایع سنگین و مادر در ایالات متحده را دولت فدرال پرداخت نمی کند و شامل سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در این بخش طبق قوانین سرمایه گذاری شرکت های صنایع مختلف و شرکت های بخش انرژی سرمایه های مورد نظر خود را می توانند در چهارچوب قوانین آمریکا از طریق سرمایه گذاری های خارجی را جذب کند.

برای همین حکومت آمریکا و البته حکومت های ایالتی و محلی هر یک در طرح های گوناگون از طریق شرکت های سرمایه پذیر بزرگ، متوسط و کوچک اقدام به شناسایی افراد واجد شرایط و داوطلب برای جذب سرمایه گذاری با شرایط مختلف و عالی از سراسر جهان و البته از داخل کشور آمریکا می کنند.

در این پکیج که مخصوص طرح های نوسازی و توسعه و بازسازی مخصوص صنایع مادر و انرژی در آمریکا است و هر سال لیستی از شرکت های بزرگ که اعلام آمادگی می کنند برای جذب سرمایه خارجی منتشر می شود. البته از طریق حکومت فدرال آمریکا، حکومت های ایالتی که از طریق شرکت های سرمایه پذیر معتبر وابسته به حکومت آمریکا این کار را انجام می دهند، … معمولاً لیست های مکان های سرمایه گذاری شرکت های سرمایه پذیر به سرمایه گذار در مراحل نهایی اعلام می شود و در اکثر موارد سرمایه گذاران به صورت رندم ( انتخاب تصادفی ) سرمایه آنها به شرکت های پیمانکار هدایت شده و سرمایه گذار نقشی در انتخاب مکانهای سرمایه گذاری را ندارد. ولی می تواند از طریق روند سرمایه گذاری بعد از تشکیل پرونده اولیه، شرکت و صنایع هدف مورد نظر خود را انتخاب کند و در طرح مزایده مخصوص آن بخش که برای هر ایالت متفاوت است شرکت نماید.

طرح های سرمایه گذاری در چند حالت گوناگون تهیه می شود تا بتوان در سایه متنوع بودن رقم های سرمایه گذاری جذب حداکثری برای کشور آمریکا فراهم شود و البته سرمایه گذاران تنوع در انتخاب مقدار سرمایه گذاری داشته باشند. برای شهروندان کشورهای مختلف طرح های سرمایه گذاری های مختلف توسط چند وزارت خانه مورد بررسی جداگانه می شود و فرایند جذب این نوع سرمایه ها روند طولانی ولی مطمئن دارد. یکی از ادارات دولتی که وابسته به وزارت خارجه آمریکا ( US Department of State ) می باشد و مستقیماً در این بخش خدمات ارائه میدهد اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ( US Citizenship and Immigration Service ) میباشد، وزارت خانه دیگری که به جذب سرمایه های خارجی نظارت دارد وزارت خزانه داری آمریکا ( U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY ) می باشد، و البته در این طرح که مربوط به صنایع مادر کشور آمریکا میباشد وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Commerce ) و وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا ( United States Department of Energy ) و وزارت خانه های مربوطه هر صنعت نیز در آن نقش دارد. در کل تمام وزارت خانه ها و ادارات وابسته که شامل حکومت های ایالتی هم می شود دست در دست هم میدهند و در یک سیستم یکپارچه منسجم طرح های کلی برای جذب سرمایه های خارجی را محقق می کنند. وجود فرآیند طولانی و پیچیده و البته داشتن مراحل حقوقی مختلف باعث شده که هر موسسه ای به آسانی نتواند وارد این پروسه شود، چون نیازمند گرفتن یک یا چند وکیل خبره در این زمینه برای هر پرونده است و البته هزینه ها و کاغذ بازی های فراوانی می طلبد تا یک پرونده از ابتدای تشکیل تا به سرانجام رسیدن آن طی کند.

 

 

بسته های سرمایه گذاری در این پکیج :

 • بسته سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری ( ۵۰۰,۰۰۰$ ) : در این طرح داوطلب بعد از شرکت در مزایده برای شهرهای مختلف مدنظر ایشان و بعد از قبولی اولیه از طرف شرکت سرمایه پذیر که در آمریکا مستقر است نامه ای مبنی بر تایید ایشان از طرف آن شرکت صادر می شود و بعد از این مرحله پرونده رسمی مهاجرتی داوطلب به جریان می افتد ( هزینه های هر بخش شامل مزایده و هزینه بازکردن پرونده در مراحل بعد به اطلاع داوطلب می رسد ) … بعد از اینکه پرونده داوطلب به جریان افتاد مدت انتظار برای وقت و مصاحبه سفارت بین ۹ تا ۱۲ ماه است. بعد از این مدت داوطلب به همراه تمام مدارک لازم به سفارت رفته و در مصاحبه شرکت می کند. بعد از قبولی ایشان و خانواده ایشان از طرف حکومت آمریکا مبنی بر سرمایه گذاری، یک حساب بانکی در یکی از بانک های آمریکا به نام داوطلب باز می شود ( البته با مجوز حکومت آمریکا برای هر شخص به صورت جداگانه ) بعد از افتتاح حساب سرمایه گذار ۳ ماه فرصت دارد تا سرمایه مورد نظر خود را از هر روشی که ممکن به حساب بانکی خود در آمریکا منتقل کند و گزارش موجودی حساب را به سفارت و شرکت سرمایه پذیر ارائه دهد. ( فرصت ۳ ماهه غیر قابل تمدید می باشد و در صورتی که در این فرصت سرمایه مورد نظر انتقال نیابد داوطلب باید دلایل سفارت پسند را ارائه نماید که چرا نتوانسته پول را انتقال دهد و البته هزینه های اضافه دیگری نیز دارد ) … بعد از این مرحله سرمایه مورد نظر داوطلب با مجوز وزارت خزانه داری و سفارت آمریکا در طرح انتخابی ایشان شرکت داده شده و از این لحظه ایشان نسبت به شرایط بسته انتخابی از سود و مزایای طرح بهره مند می شود. بعد از شرکت سرمایه در طرح مورد نظر ویزای مهاجرتی برای داوطلب و خانواده ایشان صادر می شود و بعد از ورود داوطلب به خاک آمریکا کارت سبز ( Green Card ) ایشان و خانواده ایشان به همراه اجازه کار و شماره ملی ایشان در بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه صادر می شود.
 • بسته سرمایه گذاری هشتصد و پنجاه هزار دلاری ( ۸۵۰,۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۶ تا ۹ ماه است و مدت انتظار برای کارت سبز مثل بسته ۵۰۰ هزار دلاری است.
 • بسته سرمایه گذاری یک میلیون دلاری ( ۱،۰۰۰،۰۰۰$ ) : شرایط این بسته هم مثل بسته ۲۰۰،۰۰۰$ است با این تفاوت که مدت انتظار برای وقت سفارت بین ۳ تا ۶ ماه می باشد و مدت انتظار برای کارت سبز در خاک آمریکا بین ۲ تا ۴ ماه است.
 • بسته سرمایه گذاری بالای یک میلیون دلار : این بسته هم دقیقا مثل بسته یک میلیون دلاری می باشد.

در این طرح بسته سرمایه گذاری ۲۰۰،۰۰۰$ وجود ندارد و کمترین میزان جذب سرمایه برای این پکیج از ۵۰۰,۰۰۰$ شروع می شود و محدودیتی برای سقف سرمایه گذاری وجود ندارد به دلیل بزرگی پروژه ها البته به شرطی که میزان سرمایه گذاری از ۴۸% حق سهام یک شرکت تجاوز نکند.

سود سرمایه گذاری و شرایط بازگشت سرمایه :

سود بسته های ۵۰۰ هزار دلاری و ۸۵۰ هزار دلاری سالیانه ۸% می باشد که بعد از شرکت دادن سرمایه در پروژه مورد نظر از آن تاریخ سود آن محاسبه و ماهانه و یا سه ماه یک بار به حساب سرمایه گذار واریز می شود. برای سرمایه گذاری های یک میلیون دلار و به بالا سود سالیانه ۱۰% محاسبه می شود.

زمان بازگشت سرمایه بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد که بستگی به نوع پروژه دارد.

مدارک مورد نیاز برای این پکیج ( برای شرکت در مزایده و تشکیل پرونده ) :

 1. اسکن رنگی از تمام صفحه های شناسنامه داوطلب به همراه خانواده ایشان ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال — در صورت اینکه داوطلب مایل باشد خانواده خود نیز با ایشان مهاجرت نمایند ) به همراه ترجمه رسمی ( ترجمه شده در دارالترجمه های رسمی با مهر وزارت خارجه و دادگستری ایران ).
 2. اسکن رنگی از پاسپورت داوطلب به همراه خانواده ، صفحه های اصلی و صفحه های که دارای ویزاها و مهرهای ورود و خروج هستند. ( به همراه کپی ویزاهایی که در پاسپورت های قدیمی موجود است تا ۱۰ سال ).
 3. اسکن رنگی از کارت ملی پشت و رو به همراه ترجمه رسمی برای خود داوطلب و خانواده ایشان.
 4. اسکن رنگی از کارت پایان خدمت یا انواع معافیت به همراه ترجمه رسمی ( برای آقایان ).
 5. اسکن تمام رنگی از سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه رسمی.
 6. عکس تمام رنگی ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل با کیفیت ۳۰۰dpi اسکن شده، گوشها باید دیده شوند با پس زمینه سفید البته بدون روتوش و ویرایش … به همراه عکس خانواده داوطلب ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ).
 7. اسکن رنگی از بیمه نامه ها ( درمانی و بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی ) و سابقه کاری و نامه ای که تایید کند شما در کجا مشغول به کار هستید یا بازنشسته شدید به همراه ترجمه رسمی. برای مثال : گواهی اشتغال – حکم کارگزینی یا بازنشستگی – فیش حقوق – روزنامه رسمی آگهی تغییرات و تصمیمات شرکت – کارت بازرگانی یا پرسنلی – جواز کسب – پروانه بهره وری – پروانه مطب و پروانه دائم طبابت – پروانه سازمان نظام مهندسی – گواهی شورای اصناق.
 8. موجودی حساب یا حساب های بانکی به همراه ۱۰ گردش آخر به تایید بانک مورد نظر و به همراه ترجمه رسمی که ثابت کند داوطلب سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری به همراه پول مورد نیاز برای یک سال زندگی را در خاک آمریکا را دارد. ( هزینه زندگی در آمریکا برای یک خانواده چهار نفره ماهانه ۳۵۰۰ دلار به صورت مینیموم است ) … توجه داشته باشید که معیار فقط اموال نقدی می باشد و املاک و مستغلات در این سرمایه گذاری معیار نیست.
 9. اصل و کپی مدارک تحصیلی در صورت وجود ( دیپلم ، مدارک دانشگاهی و امثال آن ) به همراه ترجمه رسمی
 10. PDF قرارداد مورد نظر برای این پکیج که شامل مراحل شرکت در مزایده و قرارداد اصلی از بابت انجام کارهای مهاجرتی داوطلب می باشد. به ایمیل ایشان ارسال و داوطلب بعد از گرفتن پیرینت رنگی و پر کردن جاهای مشخص شده و امضاء آن اسکن رنگی آن را برای ما ارسال می کنند.
 11. پرداخت هزینه های تعیین شده در قرارداد طبق توافق قبلی ( تا هزینه ها چه برای مزایده و چه برای به جریان افتادن پرونده مهاجرتی پرداخت نشود case داوطلب به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نمی شود )

 

هزینه های شرکت در مزایده ها :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر مزایده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

هزینه تشکیل پرونده اصلی مهاجرت برای هر سرمایه گذار :

داوطلب گرامی به دلیل متغیر بودن قیمت ها برای هر پرونده برای اطلاع از قیمت بروز شده از طریق ارسال تیکت و یا از طریق راه های تماس گوناگون از آخرین قیمت ها باخبر شوید.

 

مشاوره ها و راهنمایی های اسکایپی و گفتگو های تلفنی :

موسسه مهاجرتی آپادانا تمامی مشاوره ها را با وقت قبلی و با هماهنگی کامل با داوطلب محترم انجام می دهد. ثبت نام و پر کردن پروفایل کاربری در وب سایت و ارسال تیکت های پشتیبانی و جواب دادن به آنها توسط کارشناسان موسسه و جواب دادن به ایمیل های ارسالی و همچنین مشاوره اول اسکایپی کاملاً رایگان می باشد، ولی مشاوره های یعدی اسکایپی تا قبل از افتتاح پرونده برای هر جلسه هزینه مشاوره تعیین می شود.

بعد از افتتاح پروند تمامی مشاوره ها و راهنمایی های بعدی برای همان پرونده رایگان می باشد، البته با هماهنگی قبلی … به درخواست های خارج از نوبت پاسخ داده نمی شود و داوطلب می تواند سئوالات خود را از طریق سیستم ارسال تیکت مطرح نماید.

اطلاعات کلی درباره بعضی از صنایعی که در این طرح شرکت دارند ( توجه داشته باشید تنوع این بسته سرمایه گذاری بسیار متنوع می باشد ) :

صنایع سیمان کشور آمریکا : صنعت سیمان در ایالات متحده ۸۲٫۸ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۱۵ به ارزش ۹٫۸ میلیارد دلار آمریکا تولید کرد و برای تولید بتن که در کارخانجات مختلف استفاده می شود به ارزش ۵۰ میلیارد دلار می باشد. آمریکا پس از چین و هند، سومین تولید کننده سیمان در جهان است. صنعت سیمان ایالات متحده شامل ۱۲۶ کارخانه سیمان وابسته به شرکت های مختلف در ۳۴ ایالت و دو کارخانه در پورتوریکو است. این صنعت در سال ۲۰۱۵ به طور مستقیم ۲۲،۰۰۰ کارگر را استخدام کرد. ده درصد سیمان مورد استفاده در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ وارد شده است. این نشان دهنده این موضوع است که این صنایع یکی از بزرگترین و پربازده ترین صنایع کشور آمریکا و جهان می باشد.

 

 

ده شرکت بزرگ مشغول در صنایع سیمان در آمریکا عبارتند از :

 1. CEMEX
 2. Holcim
 3. Lehigh Hanson Inc
 4. Buzzi Unicem
 5. Ash Grove Cement Company
 6. Lafarge North America
 7. Texas Industries Inc
 8. Eagle Minerals Inc
 9. Essroc Cement Corp
 10. St. Marys Cement Group

صنعت آهن و فولاد در ایالات متحده : در سال ۲۰۱۴، ایالات متحده سومین تولید کننده فولاد خام جهان پس از چین و ژاپن بوده است و ششمین تولید کننده آهن چرم ( pig iron ) بود. این صنعت ۲۹ میلیون تن آهن چرم ( pig iron ) و ۸۸ میلیون تن فولاد تولید کرد. اکثر آهن و فولاد در ایالات متحده در حال حاضر از فولاد قراضه باقی مانده از صنایع گوناگون به جای سنگ آهن ساخته می شود. ایالات متحده همچنین وارد کننده عمده آهن و فولاد و همچنین محصولات آهن و فولاد از کشورهای گوناگون است. اشتغال تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۶۲ هزار نفر در کارخانه جات آهن و فولاد و ۸۹ هزار نفر در کارخانه جات ریخته گری می باشد. ارزش آهن و فولاد تولید شده در سال ۲۰۱۶ در کشور آمریکا ۲۴۸ میلیارد دلار بود.

 

 

در سال ۲۰۱۷، عمده تولید کنندگان فولاد در ایالات متحده آمریکا شامل شرکت های زیر می باشد :

 1. ArcelorMittal USA
 2. AK Steel
 3. Carpenter Technology
 4. Commercial Metals Company
 5. Nucor
 6. Steel Dynamics
 7. U.S. Steel

صنایع آلومینیوم در کشور آمریکا : صنعت آلومینیوم در کشور ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۲٫۷۲ میلیون تن آلومینیومی اولیه، به ارزش ۷٫۹۷ میلیارد دلار، در ۱۹ واحد آلومینیوم وابسته به شرکت های بزرگ این صنایع تولید کرد. علاوه بر این، ایالات متحده تولید ۲٫۷۰ میلیون تن آلومینیوم ثانویه از ضایعات قدیمی ( پس از مصرف ) و ۱٫۹۳ میلیون تن آلومینیوم از ضایعات جدید ( تولیدی ) تولید کرده است. ایالات متحده در سال ۲۰۱۶، ششمین تولید کننده اصلی آلومینیوم جهان بود. صنایع آلومینیوم این کشور که متشکل از شرکت های گوناگون هستند بالغ بر ۴۹۰۰۰ نفر را استخدام کرده اند.

 

 

بعضی از شرکت های بزرگ تولید آلمینیوم در آمریکا :

 1. century aluminum
 2. alcoa
 3. glencore
 4. noranda alumina

صنایع مس در کشور آمریکا : معادن مس در ایالات متحده از زمان اکتشاف ناحیه مس شمال میشیگان در دهه ۱۸۴۰ صنعت اصلی این کشور بوده است. در سال ۲۰۱۷ ایالات متحده ۱،۹۷ میلیون تن مس را به ارزش ۱۰ میلیارد دلار تولید کرد و این کشور چهارمین تولید کننده مس در جهان بعد از شیلی، چین و پرو است. مس از ۵۸ معدن در ایالات متحده استخراج و در کارخانجات وابسته ساخته می شود. ایالات اصلی تولید کننده مس در سال ۲۰۱۴ (به ترتیب نزولی) آریزونا، یوتا، نیومکزیکو، نوادا و مونتانا بودند. تولید کمتری نیز از ایالات آیداهو و میسوری به دست آمده است. در سال ۲۰۱۴، ایالات متحده ۷۶ میلیون تن ذخایر معروفی شده و باقی مانده مس، که پنجمین ذخایر مس شناخته شده در جهان است پس از شیلی، استرالیا، پرو، و مکزیک، شناخته شده است. مس در ایالات متحده عمدتاً در ساخت و سازهای گوناگون (۴۴٪) و تجهیزات الکتریکی (۱۹٪) استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴، کشور ۶۹ درصد از مس را که استفاده می کرد، تولید کرده و ۳۱ درصد باقی مانده واردات از کشورهای شیلی، کانادا، پرو و ​​مکزیک بوده است. فعالیت معادن مس در اوایل دهه ۲۰۰۰ به دلیل افزایش قیمت مس افزایش یافت: قیمت از میانگین ۰٫۷۶ دلار به ازای هر پوند در سال ۲۰۰۲ به ۳٫۰۲ دلار در هر پوند در سال ۲۰۰۷ افزایش یافت. در این کشور شرکتهای زیادی مس را از محصولات ضایعات حاوی مس بازیافت می کنند. در سال ۲۰۱۳، معادن مس آمریکا ۲۸،۵۰۰ تن مولیبدن ( molybdenum, ) را به ارزش ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار تولید کرد که ۴۷ درصد تولید کل آمریکا بوده است. در سال ۲۰۱۴، معادن مس حدود ۱۵ تن طلا به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار تولید کردند که ۷ درصد تولید طلای ایالات متحده را تشکیل می داد. سایر فرآورده های فرآیند استخراج مس شامل نقره و مقادیر جزئی فلزات رنیوم و فلزات پلاتین می باشند.

 

 

بعضی از شرکتها و کارخانجات تولید مس در آمریکا :

صنایع نفت و گاز ایالات متحده : نفت در ایالات متحده یک صنعت عمده می باشد از زمانی که نفت در ناحیه کریک Titusville، پنسیلوانیا در سال ۱۸۵۹ کشف شد. صنعت نفت شامل اکتشاف، تولید، پردازش (پالایش)، حمل و نقل و بازاریابی گاز طبیعی و محصولات نفتی است. در سال ۲۰۰۸، ایالات متحده سومین تولید کننده نفت جهان بود ( بعد از عربستان سعودی و روسیه ) بوده است با تولید ۸٫۵ میلیون بشکه نفت و مایعات طبیعی گاز در هر روز. منطقه اصلی تولید نفت در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۴ تگزاس بوده است با ۳٫۱۷ میلیون بشکه ۵۰۴۰۰۰ متر مکعب در روز، و پس از آن منطقه فدرال خلیج مکزیک با ۱٫۴۰ میلیون بشکه ۲۲۳۰۰۰ متر مکعب در روز، و پس از آن داکوتای شمالی با ۱٫۰۹ میلیون بشکه ۱۷۳۰۰۰ مترمکعب در روز و کالیفرنیا با ۰٫۵۰ میلیون بشکه ۷۹۰۰۰ متر مکعب در روز … در سال ۲۰۱۵، تولید نفت خام ایالات متحده به ۹٫۴۸ میلیون بشکه در روز افزایش یافت و به بالاترین میزان سالانه از سال ۱۹۷۲ با افزایش ۹۰ درصد از سال ۲۰۰۸ معادل تولید ۵٫۰۰ میلیون بشکه در روز رسید. با این وجود، تولید ماهانه ایالات متحده در ماه آوریل ۲۰۱۵ به ۹٫۶۳ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرد و سپس به دلیل کاهش قیمت نفت در اوت ۲۰۱۶ به ۸٫۷۴ میلیون بشکه در روز رسید البته با تولید نفت شل. تولید گاز طبیعی ایالات متحده در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به بالاترین رکورد جدید رسیده است. تولید گاز طبیعی عرضه شده به بازار در سال ۲۰۱۴ معادل ۷۴٫۷ میلیارد فوت مکعب در روز بوده است که در سال ۲۰۰۵ با میزان ۴۴٪ افزایش به میزان ۵۱٫۹ میلیارد فوت مکعب در روز رسید. در طی مدت مشابه، تولید مایعات گازی افزایش ۷۰٪ از ۱٫۷۴ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۰۵ به ۲٫۹۶ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۴ رسید. در آوریل ۲۰۱۵ گاز طبیعی با نرخ ۷۹٫۴ میلیارد فوت مکعب در روز تولید شده است. در سال ۲۰۱۴ نفت و گاز طبیعی دو منبع بزرگ انرژی در ایالات متحده بوده است که ۶۳ درصد انرژی مصرفی (نفت ۳۵ درصد و گاز را ۲۸ درصد) شامل می شود.

 

 

در سال ۲۰۰۸ ایالات متحده ۱۹٫۵ میلیون بشکه محصولات نفتی در روز مصرف کرد که ۴۶ درصد آنها بنزین، ۲۰ درصد سوخت دیزل و روغن گرمایش و ۱۰ درصد گاز مایع شده بود. در سال ۲۰۱۵، ایالات متحده ۲۴ درصد از نفت مورد استفاده خود را وارد کرده است که این کمترین میزان از سال ۱۹۷۰ است. بزرگترین منابع نفت وارداتی ایالات متحده عبارتند از: کانادا (۴۰ درصد)، عربستان سعودی (۱۱ درصد)، ونزوئلا (۹ درصد)، مکزیک (۸ درصد) و کلمبیا (۴ درصد).

طبق گفته موسسه آمریکایی نفت، صنعت نفت و گاز طبیعی از ۹ میلیون شغل در ایالات متحده حمایت می کند و هفت درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد.

بعضی از شرکت های بزرگ صنایع نفت و گاز فعال در آمریکا :

 1. bp
 2. chevron
 3. conocophillips
 4. exxonmobil
 5. oxy
 6. shell

 

نظرات بسته شده است.